Sağlık

Bayraklı Şehir Hastanesi Açılışının 3 Ay Ertelendiği İddiası

Temeli 10 yıl önce atılan ve açılışı birçok kez ertelenen İZMİR Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılışının bir kez daha ertelendiği iddia edildi. Hastanenin açılışının ‘kolon güçlendirme’ çalışmaları nedeniyle 3 ay ertelendiği iddia edildi.

Sağlık camiası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Eylül 2023’te açılması planlanan Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılışının bir kez daha ertelendiğini konuşuyor. İzmir Sağlık Müdürlüğü’ne yakın kaynakların Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) verdiği bilgiye göre açılış üç ay ertelendi. İddiaya göre Şehir Hastanesini destekleyen bina kolonlarının güçlendirme çalışmalarının devam ettiği ve bu çalışma sayesinde hastanenin üç ay sonra tam kapasiteyle faaliyete geçeceği belirtildi.

Rutin Güçlendirme mi, Deprem Güçlendirmesi mi?

Bu çalışmaların beyin sarsıntısı güçlendirme çalışmaları mı yoksa rutin güçlendirme çalışmaları mı olduğu netlik kazanmazken, erteleme nedeniyle ameliyathaneleri kapatılan İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyatların yeniden başladığı öğrenildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

ergene-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu