Haber

Haftanın ilk iş gününde İstanbul’da trafik yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul’un bazı kesimlerinde haftanın ilk iş gününde sağanak yağış nedeniyle trafik yoğunluğu arttı.

Sabah saatlerinde şehrin bazı kesimlerinde aralıklarla yağmur yağarken, trafikte sabah saatlerinde yoğunluk yaşanıyor.

Anadolu Yakası’nda D-100 karayolu ve TEM Otoyolu ile Avrupa Yakası’na 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçişinde trafik sıkışıklığı meydana geldi.

D-100 karayolunun Pendik, Kartal, Maltepe, Göztepe ve Bostancı lokasyonlarında araçlar yavaş ilerlerken, TEM Otoyolu Samandıra kavşağı ile Çamlıca gişeleri arasında trafik adım adım ilerledi.

Ana arterler dışında Kadıköy Bağdat Caddesi ile minibüs caddesi olarak da bilinen Fahrettin Kerim Gökay Caddesi ve buna bağlı sokaklarda da yoğun trafik yaşandı.

Sultanbeyli’de yol çalışmaları nedeniyle Basra Caddesi’ne girişin kapatılarak akışın tek yönden sağlanması trafikte sıkışıklığa neden oldu.

Avrupa yakasında D-100 karayolu üzerinde Beylikdüzü ile Küçükçekmece arasında çift yönlü trafik yoğun. Çobançeşme kavşağından Zincirlikuyu’ya kadar trafik yoğun. Büyükdere Caddesi’nde Levent istikametinde yoğunluk olurken, Basınekspres yolunda araçlar çift yönlü yavaş ilerliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritası’na göre kentte saat 09.00 sıralarında yoğunluk yüzde 62 olarak kaydedildi.

haber-dogansehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu