Haber

Hatay’da düzenlenecek 12. Dünya Aba Güreşi Oyunları yarın başlıyor.

Yüzyılın felaketinin ağır yaralar açtığı Hatay’da düzenlenecek 12. Dünya Aba Güreş Oyunları, yarın Antakya EXPO Alanı’ndaki Amfitiyatro’da gerçekleşecek.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Aba Güreşleri Federasyonu iş birliğiyle düzenlenecek 12. Dünya Aba Güreşi Oyunları öncesinde Antakya ilçesindeki özel bir restoranda gala yemeği düzenlendi. Gala yemeğine; Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Özkaya, Dünya Aba Güreş Federasyonu yöneticileri ve farklı ülkelerden sporcular katıldı. Dostluk duygusuyla düzenlenen gala yemeğinde Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Dünya Aba Güreşleri Federasyonu yöneticileri arasında plaket takdim edildi. Antakya EXPO Alanı’ndaki Amfitiyatro’da saat 17.00’de başlayacak 12. Dünya Aba Güreş Oyunları’na depremzede vatandaşların yoğun katılımı bekleniyor.

Dünya Aba Güreşleri Federasyonu Kurucu Lideri Prof. Dr. İbrahim Öztek, Aba güreşi oyunlarına verdiği destekten dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’a teşekkür ederek, “Bu organizasyon Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımızın çalışmalarının bir sonucudur. Lütfi Savaş yaklaşık 15-20 yıldır hem maddi hem de manevi olarak çok şey yaptı.” “Bizim katkılarımızla onun çabaları tüm dünyaya yayıldı. Bugün dünya Aba Güreşi fenomenini yakından tanıyor. Bugünkü organizasyonumuz bir moral organizasyonudur. Bu moral organizasyonunda aramıza konuk olarak katılan çok değerli kardeşlerimizi ağırlamaktan onur duyarız. Hatay halkına destek olmak için” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Özkaya, asrın felaketinin ardından depremden etkilenen vatandaşlar için moral çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde büyük bir felaket yaşadık ama iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu arada halkımızın manevi yönüne de hitap etmek gerekli hale geldi. Bu nedenle biz, “Spor, kültür, tiyatro gibi bu kültürel alanları teşvik etmek de bizim misyonumuz oldu. Bu vesileyle 12. Dünya Aba Güreşlerinin sizlerin sayesinde yeniden Hatay’da yapılıyor olması bizlere büyük moral oldu” dedi. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu