Yaşam

İnsan ve yaşam çelişkileriyle dolu trajikomik bir roman: Umudun Yükselişi

ensonhaber.com

Uzun yıllarını sıcak bölgelerde ve çatışmalarda geçirmiş bir subay ile yazarlık rütbesi olmayan bir sivil, gergin bir ortamda ve komuta-komuta bağı içinde orta noktada buluşurlar.

Selahattin Yusuf’tan uzun bir aradan sonra çok konuşulacak çarpıcı bir roman. Umudun Yükselişi güç-güç, aşk-kalp gelgitinde çelişkilerle dolu, yer yer trajikomik sahnelerle zenginleştirilmiş bir roman.

Komutan Seyit (Seyko), aşık olduğu güzeller güzeli Ayten’e aşkını kanıtlamak için yeni başlayan aşk mektupları yazmaya çalışır. Ama mektuplar her zaman cevapsız kalır.

Seyko, yapamadığı bu aşk işi için kısa süreli asker Yusuf’u görevlendirir. Yusuf’un komutanının ağzından yazdığı aşk mektupları etkisini yavaş yavaş gösterir.

tehlikeli kan basıncı

Ancak bu sefer güzel hanımdan kaynaklanan tehlikeli bir gerilim su yüzüne çıkacak ve üçlünün ortasındaki romantik bağ hengâmesi giderek ölümcül bir trajik komediye dönüşecektir…

Sayfa: 240

Ruhumuzu büyüleyen aşk

Selahattin Yusuf, bilinen ve şaşırtan üslubuyla bizleri aşk ve güç bağının derinliklerine davet ediyor. Okuruyla el ele, insan bilincinin koridorlarında dolaşıyor.

Ruhu büyüleyen aşkın patolojisine dair derin bir araştırmaya girişiyor. Umudun Yükselişi böylece ağlamaklı bir kahkahaya dönüşür.

Kitap sayfası için link:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu