Ekonomi

Keçiören Belediyesi’nden kitap ve laboratuvar ekipmanı desteği

Keçiören Belediyesi, ilçedeki Ufuktepe Ortaokulu’nun kütüphane ve laboratuvarını güçlendirmek için “Bir Tuğla Bizden” programı düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen programda okula çok sayıda kitap ve laboratuvar malzemesi ulaştırıldı. .

Etkinlikte söz alan Keçiören Belediye Başkanı Altınok, “Çocukluğumuzdan hatıralarımızda kalan olaylar ve hadiseler var. Bunlardan birine de siz şahit oldunuz. Bu, dünyanın en yıkıcı depremi. Allah’ımdan rahmet diliyorum.” Şehit olan tüm deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Ümidimiz Rabbimin ülkemizi böyle bir felaketten kurtarması ve insanlığı korumasıdır.” sözlerini kullandı.

Türk milletinin depremle yan yana geldiğine dikkat çeken Altınok, şunları kaydetti:

“Bu vesileyle şunu da gördük ki, zamanı gelince Türk milleti milli gayret ruhuyla kardeşlerine koştu. Herkes nesi varsa, nesi varsa kardeşlerimizin yanına koştu. Birçok depremzede geliyor. Ülkemize gelen kardeşlerimize ne gibi destekler verebiliriz diye çalışıyoruz.Evlerini açıp eşyalarını veren vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.Biz depremzedelerimize yüreğimizi,kalbimizi,gönlümüzü açtık.Devam edeceğiz. Bizler her zamanki gibi bundan ders alacağız.İnşaat mühendisleri,şehir plancıları,haritacılar çıkacaktır.Bugünün gençleri yarının büyükleridir.İnşallah laboratuvarımız ve kütüphanemiz sizleri en iyi şekilde geleceğe hazırlayacaktır.Hayırlı uğurlu olsun. Ülkemize, devletimize, milletimize hayırlar getirsin.”

Programda Altınok ve beraberindekiler, öğrencilerle birlikte kütüphane ve laboratuvarı gezerek incelemelerde bulundu.

gumusovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu