Haber

Samsun’da Filistin yararına çarşı açıldı

Samsun’da Havza Hanımlar Platformu tarafından Filistin yararına kermes düzenlendi.

Havza Belediyesi’nin desteğiyle Karşıyaka İlçe Muhtarı Sevil Çelik ve AK Parti Havza Kadın Kolları Başkanı Ümran Uğurlu başkanlığında oluşturulan Havza Hanımlar Platformu tarafından Kevser Mescidi önünde açılan çarşı dört gün sürecek.

Çarşının açılışına katılan Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, çarşıda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Allah yaptıkları ve yapmaya devam edecekleri hayırları kabul etsin. İsrail yönetimindeki Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” dedi. ‘Saflarımız karınca gibi belli olsun’ diyen kadın kardeşlerimizi tebrik ediyorum. ” söz konusu.

Sevil Çelik de Gazze’ye saldıran İsrail’i kınayarak, “Biz her zaman Filistin’in yanındayız. İsrail’in kadın ve çocuk gözetmeden sürdürdüğü insanlık dışı katliama bir an önce son verilmelidir. Bunun için dua ediyoruz ama dua ediyoruz” dedi. tek başına yeterli değil.” “Havzalı kadınlar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” Bu kelimeyi kullandı.

Konuşmaların ardından Özdemir ve katılımcılar çarşıyı gezerek alışveriş yaptı.

Çarşının açılışına AK Parti Havza İlçe Başkanı Mustafa Kürkmazlı, Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Şahin, Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Şahin, Havza İdeal Ocaklar Lideri Yasin Köz de katıldı.

kavak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu